1. GSMekspert
  2. Porady
  3. Przeniesienie numeru do innej sieci

Przeniesienie numeru do innej sieci

Adam Kamiński / 31.08.2020
Jeżeli masz wątpliwości jak wygląda przeniesienie numeru do innej sieci to poniżej znajdziesz odpowiedzi na wiele pytań. Doradzamy jak przenieść numer w szybki sposób i otrzymując dużo korzyści. Przejście do innej sieci związane jest z formalnościami, ale od razu uspokajamy - większość załatwia nowa sieć. Najważniejsza sprawa to, że zmiana sieci z zachowaniem numeru jest dostępna dla każdego. O tym jak zmienić operatora sieci komórkowej pisze nasz ekspert.
Przeniesienie numeru do innej sieci

Kiedy można przenieść numer do innej sieci?

Termin kiedy można przenieść numer do innej sieci uzależniony jest od rodzaju usługi. Jeżeli jest to oferta na kartę to możemy przenieść ją do innej sieci w dowolnym momencie, bo nie występuje tu długoterminowa umowa. Inaczej wygląda sytuacja gdy aktualnie mamy wykupiony abonament u operatora. Wtedy przeniesienie numeru w trakcie trwania umowy może być jednoznaczne z jej zerwaniem i naliczeniem kar przez operatora. Dlatego trzeba to zrobić w odpowiednim momencie. Ile przed końcem umowy można przenieść numer? Wystarczy wskazać w formularzu przeniesienia datę końca umowy aby nowy operator mógł włączyć usługę dokładnie z dniem zakończenia. Często nowy operator np. Plus oferuje kilka miesięcy abonamentu gratis, abyś jak najszybciej znalazł się w jego sieci, a nie musiał czekać na wygaśnięcie umowy. Jeżeli nadal nie wiesz kiedy można zmienić operatora wejdź na stronę sieci i wybierz opcję „przenoszę numer”.

Przeniesienie numeru do innej sieci na kartę

Zastanawiasz się czy można przenieść numer z abonamentu na kartę? Odpowiedź brzmi TAK. Możesz wybrać u nowego operatora zarówno ofertę na kartę jak i abonament, zachowując przy tym swój dotychczasowy numer telefonu. Przeniesienie numeru na kartę do innej sieci jest popularne ponieważ większość sieci ma ofertę na kartę bardzo korzystną, jeżeli nie potrzebujemy wraz z usługą nowego telefonu. Przykładowo przeniesienie numeru do Orange na kartę umożliwia skorzystanie z pakietów nielimitowanych rozmów do wszystkich sieci oraz różnych pakietów internetowych. 

Czy można przenieść numer z karty na abonament?

Jeżeli posiadamy obecnie ofertę na kartę tzw. prepaid mamy możliwość przejść na abonament zarówno w swojej sieci jak i przenieść numer do innej. Ponieważ w ofercie na kartę nie wiąże nas żadna umowa długoterminowa możemy w każdej chwili dokonać przeniesienia. Wybierając abonament mamy również okazję otrzymać nowego smartfona w korzystnych cenach.
Plus
Przejdź do oferty »
plus.pl

Orange
Przejdź do oferty »
orange.pl

T-Mobile
Przejdź do oferty »
t-mobile.pl

Play
Przejdź do oferty »
play.pl


Ile kosztuje przeniesienie numery do innej sieci?

Przeniesienie numeru do innej sieci nie wiąże się z dodatkowymi opłatami za ten proces. Przejście do innej sieci wraz z numerem jest darmowe. Ważne jest jednak w ofercie na abonament aby zrobić to wraz z końcem umowy z operatorem, w przeciwnym razie mogą zostać naliczone kary za wypowiedzenie umowy. Koszt przeniesienia numeru do innej sieci bierze na siebie nowa sieć, do której przechodzimy. Wszystkie formalności zostano wykonane za nas, dlatego opłata za przeniesienie numeru do innej sieci wyniesie nas zero złotych.

Jak przenieść numer do innej sieci

Żeby przenieść numer do innej sieci najlepiej wejść na stronę operatora i wybrać opcję „przenieś numer”. Procedura przeniesienia numeru zostanie przedstawiona krok po kroku. Wybierasz ofertę abonamentu, który pasuje do twoich potrzeb. Wypełniasz wniosek online. Konsultant oddzwoni do Ciebie w celu potwierdzenia chęci przeniesienia numeru. Podpisujesz dokumenty. Na koniec aktywujesz kartę SIM. Nową kartę najlepiej włożyć do telefonu i aktywować wieczorem, kiedy nie potrzebujesz już dzwonić. Zmiana operatora następuje najczęściej w godzinach nocnych. Rano wystarczy wylogować się i ponownie zalogować do sieci nowego operatora.

Ile trwa przeniesienie numeru do innej sieci?

Jeżeli przeniesienie numeru zainicjujemy w salonie może się ono odbyć w 6 godzin. Wybierając opcję online trzeba doliczyć czas na dostarczenie dokumentów przez kuriera. Ponieważ w umowie wskażemy dzień, w którym chcemy dokonać zmiany operatora to wystarczy zrobić to kilka dni przed końcem terminu wypowiedzenia umowy u starego operatora.

Do jakiej sieci przenieść numer w 2020

Wielu zastanawia się czy opłaca się przenieść numer do innej sieci. Praktycznie wszystkie sieci oferują abonament z nielimitowanymi rozmowami do wszystkich sieci. To co kusi do przeniesienia numeru jest wyższa oferta internetu,  lepszy zasięg lub chęć zebrania kilku członków rodziny w jednej sieci i otrzymania rabatów za liczbę kart SIM. Zobacz jaki jest obecnie najtańszy abonament bez telefonu bez limitu. Oferty operatorów zmieniają się nieustannie, a do tego pojawiają się nowe modele smartfonów w abonamentach. Decydując się na zmianę operatora warto zapoznać się, którzy oferuję nam najwięcej korzyści. Czy liczy się dla nas tylko niska cena czy super telefon lub duży pakiet internetu. Dowiedz się jaki pakiet internetu mobilnego wybrać.
Plus
Przejdź do oferty »
plus.pl

Orange
Przejdź do oferty »
orange.pl

T-Mobile
Przejdź do oferty »
t-mobile.pl

Play
Przejdź do oferty »
play.pl
Oceń:
4,35|Głosy: 13
Udostępnij na:
Komentarze

Twój komentarz może być pierwszy!

dodaj komentarz
Najtańsze abonamenty
Plus
30zł
Sprawdź
Orange
35zł
Sprawdź
Play
35zł
Sprawdź
T-Mobile
35zł
Sprawdź
Virgin Mobile
29zł
Sprawdź
sortowanie wg popularności w portalu